הנהלת חשבונות

משרד הנהלת חשבונות בשיתוף עם משרד רואי חשבון יהודה ארליך ושות':

שירותי הנהלת חשבונות ניתנים על ידי משרד הנהלת חשבונות העובד בשיתוף פעולה עם משרדנו מעל 40 שנה, ומתבצעים בהתאם לתקנות ולשיטות המתקדמות ביותר.

הנהלת חשבונות:

הנהלת חשבונות מהווה עבודת תשתית המכינה את השטח לפעולות הבאות של רואה חשבון מוסמך. באמצעות שירותי הנהלת חשבונות מתבצע תיעוד מדויק של פעילות פיננסית של גוף חשבונאי כלשהוא. התיעוד מתבצע באמצעות רישום של פעולות החברה. הוא מקיף הן את הפעילות הכספית של הגוף החשבונאי והן את הפעילות שאינה כספית ומתבצעת על ידי החברה. מנהל חשבונות הינו הדמות המקצועית האחראית על עריכת הנהלת חשבונות. על בסיס הנהלת החשבונות רואי חשבון בונים דוחות מקצועיים.

תיעוד הפעולות:

הנהלת חשבונות מתבצעת באמצעות תיעוד רחב של פעולות שונות וביניהן מכירות שמבצעת הישות החשבונאית, הכנסות, תשלומים, קבלות ועוד. על מנהל חשבונות מקצועי להבהיר ללקוח מה היקף התיעוד הנדרש ואף לתמוך וללוות את הלקוח בכל שאלה שעולה בהקשר זה. הנהלת חשבונות איכותית מתבצעת באופן מסודר ומשמשת כלי יעיל להערכת התפקוד של העסק מעבר לחשיבותה עבור עבודות החשבונאות שמתבצעות על בסיסה.

הנהלת חשבנות מתקדמת:

כדי לערוך הנהלת חשבונות באופן המתקדם ביותר ניתן לעשות שימוש בתוכנות קיימות המקדמות את העבודה. תוכנות אלו נפוצות בין מנהלי חשבון מומחים ותיקים שיודעים לתפעל את התוכנה בהתאם. כמו כן, חשוב לדעת כי ישנן שתי שיטות מרכזיות עבור הנהלת חשבונות כאשר יש להתאים שיטה לפי גודל העסק. בהתאם, לעסקים קטנים מתאימה הנהלת חשבונות חד צידית שבה המוקד הוא הכנסות והוצאות בלבד. לעומת זאת לחברות גדולות מתאימה הנהלת חשבונות כפולה הכוללת רישום כפול של כל עסקה כרווח או זכות.

מאז הקמת המשרד, נתבקשנו ע”י בעלי חברות לטפל גם בניהול החשבונות של החברה, לרבות חשבות שכר, דיווחים לרשויות השונות (כולל מס ערך מוסף) ועוד.

לצורך כך הקמנו מחלקה נפרדת המתמחה בתחום הנהלת החשבונות, ומחלקה זו שהתפתחה וגדלה ביחד עם משרדנו, צמודה אלינו עד היום.

היתרון שלנו הוא בכך שאנו בקשר יומיומי עם מנהלי החשבונות של החברות שבטיפולנו ויכולים לקבל נתונים על החברות עפ”י מידת הדחיפות שאנו מכתיבים.

כמו כן אנו דואגים שרמת הנהלת החשבונות תהיה הגבוהה ביותר, כך שניתן יהיה להפיק ממנה תוצרים להנהלה בזמן הקצר ביותר.