הנהלת חשבונות

הנהלת חשבונות במשרד רואי חשבון יהודה ארליך ושות':

שירותי הנהלת חשבונות ניתנים על ידי החברה ומתבצעים בהתאם לתקנות ולשיטות המתקדמות ביותר. ישנו יתרון בעריכת ניהול חשבונות במשרד רואי חשבון המאפשר לבנות דוחות על בסיס התוצר של הנהלת החשבונות וחתימות בהתאם לצורך.

הנהלת חשבונות במשרד רואי חשבון:

הנהלת חשבונות מהווה עבודת תשתית המכינה את השטח לפעולות הבאות של רואה חשבון מוסמך. באמצעות שירותי הנהלת חשבונות מתבצע תיעוד מדויק של פעילות פיננסית של גוף חשבונאי כלשהוא. התיעוד מתבצע באמצעות רישום של פעולות החברה. הוא מקיף הן את הפעילות הכספית של הגוף החשבונאי והן את הפעילות שאינה כספית ומתבצעת על ידי החברה. מנהל חשבונות הינו הדמות המקצועית האחראית על עריכת הנהלת חשבונות. על בסיס הנהלת החשבונות רואי חשבון בונים דוחות מקצועיים.

תיעוד הפעולות:

הנהלת חשבונות מתבצעת באמצעות תיעוד רחב של פעולות שונות וביניהן מכירות שמבצעת היישות החשבונאית, הכנסות, תשלומים, קבלות ועוד. על מנהל חשבונות מקצועי להבהיר ללקוח מה היקף התיעוד הנדרש ואף לתמוך וללוות את הלקוח בכל שאלה שעולה בהקשר זה. הנהלת חשבונות איכותית מתבצעת באופן מסודר ומשמשת כלי יעיל להערכת התפקוד של העסק מעבר לחשיבותה עבור עבודות החשבונאות שמתבצעות על בסיסה.

הנהלת חשבנות מתקדמת:

כדי לערוך הנהלת חשבונות באופן המתקדם ביותר ניתן לעשות שימוש בתוכנות קיימות המקדמות את העבודה. תוכנות אלו נפוצות בין מנהלי חשבון מומחים ותיקים שיודעים לתפעל את התוכנה בהתאם. כמו כן, חשוב לדעת כי ישנן שתי שיטות מרכזיות עבור הנהלת חשבונות כאשר יש להתאים שיטה לפי גודל העסק. בהתאם, לעסקים קטנים מתאימה הנהלת חשבונות חד צידית שבה המוקד הוא הכנסות והוצאות בלבד. לעומת זאת לחברות גדולות מתאימה הנהלת חשבונות כפולה הכוללת רישום כפול של כל עסקה כרווח או זכות.